Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu SKN Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji

godz.

Statut

Cele działalności:

  • kształtowanie osobowości oraz humanistycznych postaw przyszłego pracownika służby zdrowia;
  • pogłębianie wiadomości, umiejętności oraz zainteresowań z zakresu fizjoterapii;
  • szkolenie zawodowe indywidualne i zespołowe członków Koła;
  • organizacja zebrań naukowych Koła;
  • prezentacja prac badawczych i osiągnięć;
  • udział członków Koła w opracowaniu i prezentacji prac naukowo-badawczych;
  • udział członków Koła w konferencjach, sympozjach naukowych;
  • uczestnictwo w działaniach na rzecz osób niepełnosprawnych;
  • udział w pracach badawczych prowadzonych przez Katedrę;
  • uczestnictwo w spotkaniach Towarzystw Naukowych, a w szczególności: Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji, Polskiego Towarzystwa Medycyny Fizykalnej, Polskiego Towarzystwa Historii Medycyny i Farmacji, Polskiego Towarzystwa do Walki z Kalectwem.
  1. Studenckie Koło Naukowe Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji skupia studentów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Członkiem Koła może zostać każdy student oraz pracownik Akademii Medycznej.
  2. Działalnością Koła kieruje Zarząd Koła w składzie:
    • - przewodniczący,
    • - pierwszy zastępca,
    • - drugi zastępca.
  3. Zarząd Koła ustala tematykę i terminy zebrań Koła w porozumieniu z członkami Koła, współdziała z opiekunem Koła w organizowaniu prac naukowo-badawczych i w innych sprawach organizacyjnych. Zarząd Koła uprawniony jest do przyjmowania nowych członków Koła i do wykreślania z listy członków osób, które zrezygnowały z uczestniczenia w pracach Koła lub zakończyły swoją działalność w związku z wystąpieniem z Akademii. Zarząd prowadzi rejestrację członków koła. Zarząd nadzoruje działalność bieżącą koła oraz dokonuje okresowych sprawozdań zgodnie z obowiązującymi przepisami STN.
  4. Zarząd Koła wybierany jest na pierwszym posiedzeniu Koła każdego roku akademickiego. Do udziału w wyborach upoważnieni są wszyscy członkowie Koła. Prawo zgłaszania kandydatów na poszczególne funkcje ma każdy członek Koła. Wybiera się kolejno: przewodniczącego Koła, pierwszego zastępcę oraz drugiego zastępcę przewodniczącego Koła w głosowaniu tajnym zwykłą większością głosów. Wybory są ważne, gdy bierze w nich udział co najmniej 51% członków Koła. W przypadku, gdy żaden z kandydatów nie uzyska większości głosów, głosowanie powtarza się do skutku.
  5. Kadencja Zarządu Koła trwa 1 rok akademicki – do przeprowadzenia następnych wyborów.
  6. W razie nie wywiązania się przewodniczącego Koła, pierwszego zastępcy lub drugiego zastępcy przewodniczącego Koła z powierzonych obowiązków członkowie Koła na warunkach podanych w zasadach o wyborach mogą zwolnić ich z powierzonych funkcji i dokonać ponownego wyboru przed upływem kadencji.
  7. Członkowie Koła mogą dokonać jego rozwiązania w głosowaniu tajnym większością 2/3 głosów, przy udziale co najmniej 51% członków Koła. W zebraniu tym powinien uczestniczyć opiekun Koła. Rozwiązanie Koła dokonuje się w formie uchwały, zawierającej uzasadnienie tej decyzji.
  8. Zebranie wyborcze i przewidujące rozwiązanie koła powinny być ogłoszone publicznie z dwutygodniowym wyprzedzeniem na uczelnianych tablicach i podane do wiadomości zarządowi Studenckiego Towarzystwa Naukowego Akademii Medycznej we Wrocławiu.
  9. O dokonanym wyborze Zarządu lub zmianach w jego składzie oraz o rozwiązaniu Koła powiadamia się Kierownika Katedry Fizjoterapii, zarząd Studenckiego Towarzystwa Naukowego Akademii Medycznej we Wrocławiu oraz Dział Spraw Studenckich Akademii Medycznej.
  10. Regulamin Koła uchwalany jest na zebraniu członków Koła w głosowaniu jawnym zwykłą większością głosów, przy obecności co najmniej 51% członków Koła. Zmiany w regulaminie mogą być dokonywane, jeżeli wystąpi o to co najmniej 51% członków Koła. Głosowanie nad poprawką do regulaminu dokonuje się w trybie przewidzianym dla uchwalenia regulaminu.
  11. Regulamin oraz jego późniejsze poprawki wchodzą w życie po zatwierdzeniu przez Władze AM.


Pobierz:
Regulamin SKN MFiR (98,7kb)
 

Pobierz Acrobat Reader
Pobierz darmowy program
do przeglądania plików w formacie (*.pdf)


Do góry
Powrót do góry

2007-2012 © SKN Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

  Projekt i wykonanie: Sławomir Jarząb
Webmaster: Sławomir Jarząb
 
Do góry
Powrót do góry